2017 Latest Design Hdmi Usb Pop Up Box - SF-86-USB-59 – Safewire Electric
Short Description:
Technical Parameters
Materials and protection requirements for distribution box products
Product Tags
Related Video
Feedback (2)
2017 Latest Design Hdmi Usb Pop Up Box - SF-86-USB-59 – Safewire Electric Detail:
USB Characteristic:
Serial No. Parameter Description
1 Panel Material PC 94-V0
2 Inside material Tin phosphorous bronze
3 USB DC output 4.2A/5V
4 Output voltage tolerance ±5%
5 Output power Max.10.5W
6 Efficiency 78%
7 No-load power consumption Max 0.2W
8 Input voltage 100~240v/AC 50~60Hz
9 Color White RAL9003 Black
10 Size 86*86mm
11 Type Type A/Type C
Environmental requirements
1 Operating temperature -10~+40;Operating
2 humidity 20%~90% RH
3 Storage temperature -20℃~+85℃;storage
4 humidity 10%~95% RH